KUNE KUNE 

Kune Kune prase je malé plemeno domácích prasat z Nového Zélandu. Pochází pravděpodobně z asijských domácích plemen přivezených na Nový Zéland kolem roku 1800 velrybáři nebo obchodníky. Byli tradičně chováni domorodými Maory a kunekune znamená v jazyce Maorů "buclatý".

Využití:

Kune Kune prasata jsou klidné a přátelské povahy a jako taková jsou nyní často chována jako domácí mazlíčci. Lépe než v bytě se jim však daří při pastevním chovu na zahradě. Samozřejmě je možné je i konzumovat, jako běžná prasata a jejich maso je při dietní stravě velmi chutné.

Vzhled:

Kune Kune prasata jsou chlupatá, s krátkýma nohama, krátkou tlamou a velmi kulatým tělem. Jejich barvy jsou černá a bílá, černá, zázvorová, bílá, zlatá, světle hnědá a hnědá. Vyskytují se v kombinaci všech těchto barev (skvrny). Mohou mít střapce (neboli Pire Pire) visící z dolní čelisti. Střapce jsou asi 4 cm dlouhé.

V současné době máme chovný pár Aničku a Elliota.

Zdroj: www.kunekune.cz

© 2017 Foderra Svídnice 17, 538 24 Svídnice
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky